Olomoucký kraj

Ing. Mgr. Hana Vacková

67 let
  • Učitelka společenských věd na gymnáziu a zastupitelka Olomouckého kraje
  • Odmítla stavbu kanálu Dunaj–Odra–Labe za Olomoucký kraj a zabránila stavbě výrobních hal na orné půdě u Hněvotína spolu s politickými partnery
  • Každý den pracuje na obnově morálních hodnot naší společnosti

Hana Vacková učí na olomouckém gymnáziu Základy společenských věd, které považuje za nejdůležitější předmět současnosti. V rámci výuky se snaží děti učit také ekologickým zásadám, kterých se sama drží – například nevlastní auto a podporuje bezobalový obchod.

Profesně Hanu politika vždy zajímala a Strana zelených ji byla programově blízká. V minulém volebním období byla za Zelené členkou Výboru pro vzdělávání a zaměstnanost Olomouckého kraje. Výrazného úspěchu dosáhla v roce 2020, kdy byla zvolena krajskou zastupitelkou na koaliční kandidátce Spojenců. Nyní působí ve Výboru pro vzdělávání a jako předsedkyně Výboru pro rozvoj cestovního ruchu Olomouckého kraje.

Spolu s ostatními politickými partnery se v zastupitelstvu zasadila o důležitá rozhodnutí, společně odmítli plány na kanál Dunaj–Odra–Labe a zabránili stavbě výrobních hal na orné půdě u Hněvotína.

Hana má dvě velká přání. Byla by ráda, kdyby oteplování planety již nepokračovalo a povedlo se ho zastavit. Také by si přála, aby se ve společnosti obnovily morální hodnoty Václava Havla.

TwitterFacebook
Přehled kandidátek →