Středočeský kraj

Mgr. Magdalena Davis, Ph.D.

45 let
  • Starostka Mníšku pod Brdy a vědkyně v oboru biologie
  • Spolupředsedkyně Strany zelených
  • Matka tří dětí

"Bez ohledu na osobní priority, věřím, že všichni lidé mají základní potřebu žít ve zdravém, radostném a klidném prostředí. Příroda je důležitá pro nás všechny, čerpáme z ní energii, regenerujeme v ní, pomáhá nám obnovit naši vnitřní rovnováhu. Měli bychom si ji hýčkat."

Magdalena Davis je ženou mnoha kvalit a profesí – je starostkou Mníšku pod Brdy, doktorkou biologie, manažerkou, spolupředsedkyní Strany zelených a v neposlední řadě matkou tří dětí. Kromě České republiky žila, studovala a pracovala v Západní Austrálii. V politice prosazuje témata ochrany přírody, klimatu a biodiverzity, cirkulární ekonomiku, digitalizaci a otevřená data, nebo udržitelnou dopravu. Jejím velkým snem je, aby ženy měly ve společnosti stejný hlas a podmínky jako muži, a také aby svět byl uhlíkově neutrální do roku 2050. Pro Česko si přeje také silnou a sebevědomou pozici v EU i v NATO.

Do politiky vstoupila po návratu do rodného města ze zahraničí s přesvědčením, že pokud si člověk přeje nějakou změnu, má se jí také sám stát. V Mníšku pod Brdy se jí z pozice starostky podařilo rozhýbat řešení dlouho přehlíženého problému skládky průmyslového odpadu, což považuje za svůj úspěch. Ve volném čase s láskou hraje plážový volejbal, jezdí na kole, poslouchá vážnou hudbu nebo jazz, čte poezii nebo tráví čas s rodinou v přírodě.


TwitterFacebook
Přehled kandidátek →