Královéhradecký kraj

Mgr. Martin Hanousek

38 let
  • Krajinný ekolog a zastupitel Hradce Králové
  • Vede nadační fond pro podporu zdravotních sester v královéhradecké nemocnici 
  • Dlouhodobě se věnuje projektu odlehčovací služby, který podporuje lidi v domácí péči o dlouhodobě nemohoucí blízké

Martin Hanousek je profesí krajinný ekolog, od roku 2011 je zastupitelem Hradce Králové, mezi lety 2018–2020 zde působil také v pozici náměstka primátora pro sociální věci, zdravotnictví, školství a životní prostředí. V letech 2016 až 2020 a znovu od roku 2021 je též zastupitelem Královéhradeckého kraje. Členem Zelených je od roku 2006. Krom toho je též členem Českého svazu ochránců přírody a Koalice pro řeky.

V politice se Martin věnuje mj. problematice zadržování vody v krajině, revitalizaci vodních toků, zajištění pitné vody a ochraně bezlesí. Věří, že receptem na úspěch je realizace řady malých, přírodě blízkých opatření, ne megalomanských snů betonářské lobby. 

Za velký úspěch považuje to, že se jemu a jeho kolegům navzdory předpokladům podařilo zasednout ve vedení Hradce Králové a skromným dílem se tak mohl zasadit o zlepšení tamních poměrů.

Martin žije v Hradci Králové, ve volném čase se věnuje pořádání dobrovolnických aktivit k ochraně přírody, vede také nadační fond pro podporu zdravotních sester v tamní nemocnici. Dlouhodobě se věnuje i projektu odlehčovací služby, který má za cíl podpořit lidi v domácí péči o dlouhodobě nemohoucí blízké.


TwitterFacebook
Přehled kandidátek →