Jihomoravský kraj

Mgr. Matouš Vencálek

32 let
  • Religionista a vysokoškolský učitel
  • Člen komise Rady města Brna a výboru zastupitelstva Jihomoravského kraje pro vzdělávání
  • Zasadí se o to, aby všechny děti v Česku měly přístup ke kvalitnímu vzdělávání

Matouš Vencálek do politiky vstoupil, protože věří, že se dá dělat bez korupce a prospěchářství, ku prospěchu lidí i světa okolo nás a se zaměřením na další generace, ne jen na jedno volební období.

Zabývá se vzděláváním a je přesvědčený, že každé dítě, bez ohledu na svůj původ a rodinné zázemí, musí mít přístup ke kvalitnímu vzdělání, které mu poskytne šanci na dobrou budoucnost a připraví jej na život v 21. století.

Matouš je doktorandem Ústavu religionistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a korektor v překladatelské agentuře. Člen Komise výchovy a vzdělávání Rady města Brna a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Jihomoravského kraje.

Jeho koníčkem je jeho obor, a tak ve volném čase mimo jiné rád píše popularizační texty o mytologii, lidových tradicích a náboženstvích. Rád ale třeba také zajde na koncert, zahraje si stolní fotbal či LARP.

Přál by si, abychom jako lidstvo dokázali více spolupracovat a namísto konfliktů soustředili své společné zdroje a energii na řešení výzev a problémů současnosti.

TwitterFacebook
Přehled kandidátek →